Dziękuję wszystkim Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i udział dzieci w zajęciach z religii. Życzę Wszystkim wspaniałych wakacji. Powodzenia w szkole, a pozostałym mówię do zobaczenia we wrześniu.

W najbliższy czwartek, będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta przypomina nam o obecności Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Uroczystość Bożego Ciała to dzień szczególnego dziękczynienia Bogu za to, że jest obecny wśród nas. W tym dniu odbywa się procesja do czterech ołtarzy, przy których odczytuje się słowa Ewangelii. Kapłan niesie monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Procesji towarzyszy wspólny śpiew i modlitwa, dziewczynki w białych sukienkach sypią kwiaty. W tym dniu okna domów obok których przechodzi kapłan z Najświętszym Sakramentem, ozdobione są obrazami i kwiatami.

 

obrazek do wydrukowania i pokolorowania:

 https://www.maluchy.pl/kolorowanki/kolorowanka-732-Boze-Cialo-procesja.html

 
Temat; "Serce Jezusa znakiem Miłości"
Pan Jezus kocha każdego człowieka. Pragnie abyśmy kochali innych i chce aby nasze serca były podobne do Jego serca. Pan Jezus ma dobre i pokorne Serce. Ciche i pokorne - to znaczy że kocha każdego człowieka.
 
W czerwcu w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa, odmawiając modlitwę, zwaną Litanią do Serca Pana Jezusa. Odmów fragment litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa z mamą lub tatą.
 

 

Temat; "Pan Jezus uczy nas kochać nasze Mamy"
Pan Bóg chcąc pojednać ludzi ze Sobą, wybrał Maryję na Matkę swojego Syna. Maryja zgodziła się być Matką Pana Jezusa. Z miłością i oddaniem poświęciła Mu całe życie. Była z Nim od Jego narodzin aż do śmierci.
Pan Jezus jako dziecko chętnie pomagał swojej mamie, był Jej posłuszny i oddany. Od Jezusa uczymy się miłości i szacunku do naszych mam.
Zbliża się Dzień Matki. W tym dniu z wielką miłością myślimy o naszych mamach, narysujcie swojej mamie obrazek, zróbcie laurkę, pokolorujcie kolorowankę.
Pomódlcie się za nią słowami modlitwy "Zdrowaś Mario", dodając słowa "Panie Jezu dziękuję Ci za moją mamę"
 

 

Temat: "Pan Jezus posyła misjonarzy"
Pan Jezus powiedział "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" - (Mt 28,19)
Misjonarze z miłości do Pana Jezusa, wypełniają jego polecenie. Wyjeżdżają na wiele lat. Wymaga to od nich wiele trudu i cierpliwości. Muszą się nauczyć porozumiewania z tymi, do których zostają posłani. Dlatego powinniśmy wspierać ich naszymi modlitwami.

 

"W maju czcimy Maryję - matkę Jezusa"

Proszę w puste miejce na obrazku wkleic obrazek Maryi (lub narysować). Zachęcam do nauki modlitwy "Zdrowaś Mario"

 

jpg
2886426
docx
1147411

Pan Jezus ukryty pod postacią chleba.

jpg
2861505
jpg
3011092

Pan Jezus zmartwychwstał!

docx
22487

Wielki Piątek - pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

docx
39511

Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

jpg
197262
Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach