Zabawy i zajęcia dla Młodszaków

Witajcie kochani, jeszcze wczoraj widzieliśmy się w przedszkolu. Od dzisiaj zapraszam do realizacji podstawy programowej poprzez pracę zdalną. 
20.10.2020 wtorek.
 W tym tygodniu poznajemy warzywa i utrwalamy wiadomości o owocach. 
Do nauki na pamięć mamy wierz ,, Chrup warzywa"
Chrup warzywa dla urody,
kto je wcina - ten jest zdrowy.
Wybór wielki, warzyw pełno.
Wię wybierzesz coś na pewno. 


Zaczynamy od zabawy dydaktycznej ,, Czy to owoc, czy warzywo", będą Wam potrzebne warzywa i owoce ( te które macie w domu). Waszym zadaniem będzie nazwanie tych warzyw i owocow,określić ich kolor i kształt. Możecie sobie utrudnić zadanie i za pomocą węchu rozpoznać i nazwać warzywa i owoce, które muszą być wcześniej rozkrojone ( i tu potrzebna jest pomoc rodziców). 

Teraz się trochę poruszajmy, zabawa ruchowa z elementem równowagi,, Zanieś śniadanie". Przygotujcie sobie plastikowy talerzyk i kubeczek. Waszym zadaniem jest zaniesienie postawionego na talerzyku kubeczka na wyznaczone miejsce i powrót na miejsce startu, tak żeby kubeczek nie spadł. 

Dzisaj naszym zajęciem głównym jest zajęcie plastyczne ,, Owoce".  Spróbujcie wg wzoru, wykorzystując papierowe talerzyki, kolorowy papier, klej i nożyczki - wykonać jeden wybrany owoc. Czekam na Wasze prace. 

Pamiętacie, wczoraj w przedszkolu włączyłam Wam piosenkę ,, Witaminki". Rodzice zaraz włączą Wam tę piosenkę, posłuchajcie a potem spróbujcie odpowiedzieć na pytania:
-dlaczego powinniśmy jeść warzywa i owoce,
- czy są zdrowe.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach