W Październiku postanowiliśmy zamienić się w detektywów poszukujących kształtów, szukaliśmy kwadratów, kół, prostokątów i trójkątów w naszej sali przedszkolnej. Poznawaliśmy jesienne skarby takie jak kasztany, żołędzie i orzechy, tworzyliśmy z nich zbiory i porównywaliśmy ich liczebność, używając nowo poznanych pojęć jak „więcej” i „mniej”. Liście które zebraliśmy podczas naszych jesiennych spacerów pozwoliły stworzyć nam różnobarwne prace plastyczne, tydzień skończyliśmy śpiewając wesoło nowo poznaną piosenkę  o kasztanku. To był udany tydzień!

Pani Jesień w poprzednim tygodniu zapukała do naszych drzwi! Poprosiła o ozdobienie swojej sukni kolorowymi liśćmi i razem z nią poznaliśmy piosenkę „Znaki jesieni”. Wspólnie rozmawialiśmy o zmianach zachodzących jesienią, prowadziliśmy  sensoryczne eksperymenty z użyciem liści i poznaliśmy nową figurę geometryczną kwadrat. Przypomnieliśmy sobie także o tym jak ważne jest ubieranie się odpowiednio do pogody.  

Dziś w przedszkolu wielka sprawa obchodzimy Dzień Chłopaka!

Z tej okazji, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Chłopcom – tym dużym i  tym małym. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości. Wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Wszystkiego najlepszego!

29 września swoje urodziny obchodziła Tamarka z tej okazji ślemy jej najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń, przy spełnieniu marzeń.

W czwartym tygodniu września, grupa młodszaki poznawała zasady ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach realizując temat „W przedszkolu jesteśmy bezpieczni”. Poznaliśmy niektóre znaki drogowe, numery alarmowe, zawód policjanta, a także wykonaliśmy sygnalizatory świetlne. Z użyciem tablicy interaktywnej pod koniec tygodnia wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym naszą wiedzę. Teraz możemy bezpiecznie bawić się w przedszkolu, wychodzić na spacery i poruszać się po drogach.

Pierwszego dnia jesieni powitała nas wspaniała pogoda. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać słońce, które tak pięknie świeciło i wyjść na nasz przedszkolny plac zabaw, gdzie świetnie się bawiliśmy, a także znaleźliśmy dużo żołędzi i orzechów.

21 września swoje urodziny obchodziła Emilka. Z tej okazji życzymy Ci dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pragniemy z tej okazji przekazać wszystkim przedszkolakom – tym małym, tym średnim i tym całkiem dużym najlepsze życzenia. Rośnijcie jak na magicznych drożdżach, uczcie się codziennie czegoś nowego i bawcie się w najlepsze!

31 lipca swoje urodziny obchodził Karolek! Wszystkiego najlepszego. Poznaj bajek tysiące, przygód dwa tysiące, miej buzię wesołą, promienną jak słońce!

W tym tygodniu swoje urodziny obchodził Piotrek. Życzymy Ci samych pomyślności, uśmiechu na twarzy, wspaniałych prezentów, wielu kolegów i koleżanek oraz spełnienia wszystkich marzeń!

W czwartek, w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, gdzie zapoznaliśmy się z opowiadaniem „The Dot” czyli „Kropka”. Poznaliśmy małą bohaterkę Vashti, która dzięki malutkiej kropce i pomocy nauczycielki plastyki uwierzyła w swoje możliwości. W tym dniu braliśmy udział w wielu ciekawych kropkowych zabawach, odkrywaliśmy własne talenty, poznawaliśmy swoje mocne strony, pobudzaliśmy wyobraźnię i wspólnie się bawiliśmy. Dzień kropki zakończyliśmy zaprojektowaniem własnych wyjątkowych kropek.

Oto nasza sala

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach